Radio internetowe online RMF FM, Radio Zet, Tuba Fm - Adconnect.pl

Średnia ocena (5)

Radio internetowe   

01-164 Warszawa
woj. Mazowieckie
ul. Banderii 4

www: adconnect.pl/radio-internetowe


Chcesz słuchać radia internetowego ale nie wiesz jaką stację wybrać ? Na Adconnect.pl znajdziesz największą bazę stacji radiowych bez potrzeby rejestrowania konta. Aby zacząć korzystać z dostępu do prawie 100 stacji radiowych wystarczy wybrać ulubioną stację i kliknąć GRAJ. To wszystko !

Radio online przez internet

Czasy kiedy radia możgliśmy słuchać tylko w przypadku posiadania odbiornika w domu lub pracy już dawno minęły. Obecnie jeśli chcesz słuchać radia przez internet to nie musisz już kupować i stawiać dużego radioodbiornika lecz wystarczy tylko wybrać jedną z setek dostępnych stron internetowych oferujących taką usługę. Jeśli chcesz posłuchać radia online to wybierz interesującą Cię stację lub rodzaj muzyki i w ciągu kilku chwil możesz się cieszyć dostępem do ulubionych transmisji radiowych online

Radio intetnetowe - jak to działa ?

Jak już wspomnieliśmy większośc nadawców radiowych od dawna przeniosło lwią część swoich działań do internetu. Obecnie jadąc samochodem możesz słuchać radia online ale gdy jesteś np. w pracy to nie ma już potrzeby posiadania radioodbiornika ponieważ wszystkie transmisje i muzykę możesz słuchać bezpośrednio przez internet. Obecnie dwiema najpopularniejszymi stacjami są RMF FM ONLINE oraz w czołówce znajduje się również RADIO ZET ONLINE

Dzięki dostępowi do transmisji radiowych przez internet możesz teraz korzystać zupełnie za darmo z dostępu do prawie 100 stacji radiowych.

Tradycyjne radio zaczyna nudzić ?

Radio internetowe to zupełna alternatywa dla radia tradycyjnego. To drugie działa na zasadzie odbioru fal radiowych, które mają dość ograniczone zasięgi geograficzne, a czasem wystarczy byle problem napotkany po drodze, aby kompletnie zgubić sygnał rozgłośni radiowej. To może być frustrujące.

Radio internetowe nadaje audycje za pomocą przesyłania strumieniowego. Mamy więc nieograniczone możliwości, niemalże jak z Internetem. Możemy przeszukiwać bogatą ofertę rozgłośni radiowych, słuchać ulubionych audycji zza Oceanu albo znaleźć radio tematyczne i umilać sobie dzień słuchając tylko i wyłącznie piosenek Arethy Franklin. Potrzeba nam naprawdę niewiele - działający komputer i całkiem dobre połączenie internetowe. To doskonała gratka dla osób, które lubią umilać sobie dźwięk przy dobrej muzyce i ciekawej audycji, ale niekoniecznie wychodzi im odbiór tradycyjnego radia na całkiem tradycyjnych odbiornikach.

Jak korzystać z radia online ?

Przede wszystkim znaleźć radio internetowe jest bardzo prosto. W Polsce działa kilka różnych stacji radiowych, których można słuchać zarówno tradycyjnie, jak i przez Internet. Jeśli nasze połączenie internetowe jest dobre - możemy robić na naszym komputerze kilka rzeczy jednocześnie, a radio nadal będzie działało bez zarzutu. Wyszukujemy interesujący nas kanał radiowy, przenosimy się na stronę i, w zależności od witryny i radia internetowego które wybraliśmy, klikamy przycisk umożliwiający nam słuchanie muzyki. Z głośników poleci aktualnie grany utwór, często możemy zobaczyć jego tytuł i wykonawcę, a niekiedy nawet piosenki, które grane będą później. To kolejna niezaprzeczalna zaleta i wyższość radia internetowego nad tradycyjnym. Dzieje się tak dlatego, że większość rozgłośni działających w Internecie posiada swoje własne oprogramowanie, które umożliwia nam odsłuchiwanie tego w taki sposób, jedynie za pomocą szybkiego łącza i ewentualnie dobrego programu do odtwarzania, i kilku kliknięć - możemy słuchać wybranego przez nas repertuaru. Jesteśmy w stanie wysłać swoją wiadomość do kogoś na drugi koniec świata, obejrzeć film nagrany w Australii, a to tylko dlatego, że został “wrzucony” do Internetu - przecież nie może być inaczej w przypadku radia internetowego. Tak, to właśnie tak samo proste jak jakiekolwiek inne działanie w Internecie.

Warto pamiętać jednak o jednej rzeczy – ograniczeniach, jakie nakłada na nas radio internetowe. O ile tego tradycyjnego może słuchać każdy, kto znajduje się w zasięgu fal radiowych, o tyle audycji w Internecie może słuchać pewna liczba osób, więc czasami nie jesteśmy w stanie odsłuchać danej stacji radiowej i musimy poczekać aż ktoś “zwolni nam miejsce”. Zdarza się to jednak niezwykle rzadko. Na pewno o wiele rzadziej niż “zgubienie częstotliwości”.

Dźwięk z komputera nie zachęca do słuchania radia przez Internet. Co zrobić ?

Faktycznie, włącznie komputera na cały dzień to dosyć ekstremalne rozwiązanie, patrząc na to, że zużywa on bardzo dużo energii, ale możemy również korzystać z niego w bardzo wymagający sposób i nie możemy pozwolić sobie na to, aby obciążać go dodatkowo audycją radiową puszczając ją przez Internet. Nawet, jeśli nasza prędkość Internetu jest dość dobra. Czasami się nie da i już. W takiej sytuacji dobrze jest rozejrzeć się za specjalnym sprzętem, który potrzebuje jedynie wtyczki i możliwości połączenia się do WiFi. Wygląda jak zwykłe radio, ale dzięki podłączeniu do sieci, wyszukuje wszystkie stacje radiowe, z całego świata, proponując nam wachlarz dobrej muzyki. Można wybierać i przebierać - tak samo jak w sprzęcie przeznaczonym do tego celu, który znajduje się na rynku.

W drodze do pracy również jesteśmy w stanie korzystać z radia internetowego. Można połączyć się z nim poprzez smartfona. I od razu droga do pracy staje się przyjemniejsza. To rozwiązanie jednak nie jest do końca dobre – radio internetowe jest wymagające, a transfer danych w telefonie często dość słaby. Jeśli dodatkowo za ten transfer płacimy, gdyż nie mamy wykupionego pakietu Internetu - zapłacimy horrendalne sumy za przyjemność słuchania naszej ukochanej stacji radiowej w podróży.

Radio internetowe, kilka faktów

W pracy, w domu, w podróży... Gdziekolwiek jesteśmy, a mamy dostęp do Internetu, możemy słuchać wybranych, przez nas samych, audycji radiowych. Kiedy mamy nastrój na słuchanie AC/DC czy Michaela Jacksona cały dzień - z pewnością ktoś, gdzieś na świecie, stworzył taki kanał radiowy, dzięki któremu jest to jak najbardziej możliwe. Warto więc nawet zainwestować w dobry sprzęt, aby takie radio internetowe, w swoim domowym zaciszu, po prostu mieć. Radio internetowe nie będzie trzeszczało, gubiło co chwila zasięgu i znikało kompletnie po przekroczeniu bariery geograficznej.
Krótko mówiąc - chociaż radio tradycyjne nadal działa całkiem prężnie, radio internetowe zdecydowanie stało się jego doskonałą alternatywą i kto wie, może kiedyś będzie godnym następcą, wraz z rozwojem technologii.