Średnia ocena (5)

Wzory i szablony CV  


01-164 Warszawa
woj. Mazowieckie
ul. Ciołka

www: adconnect.pl/kreator-cv

Godziny otwarcia: Teraz otwarte

 • Poniedziałek
  1:00 do 23:00
 • Wtorek
  1:00 do 23:00
 • Środa
  1:00 do 23:00
 • Czwartek
  1:00 do 23:00
 • Piątek
  1:00 do 23:00
 • Sobota
  1:00 do 23:00
 • Niedziela
  1:00 do 23:00
Udostępnij

Jak napisać dobry list motywacyjny? - Praktyczne wskazówki

Jak napisać dobry list motywacyjny, który zwróci uwagę rekrutera i nie trafi do kosza? Dzsiaj coraz rzadziej pisze się listy motywacyjne wychodząc z błędnego przekonania, że nie są czytane przez pracodawców i w czasach wszechobecnego pośpiechu znaczenie ma jedynie CV kandydatów.

Kiedy warto napisać list motywacyjny ?

Tymczasem dobrze napisany list motywacyjny pomaga nie tylko w zwróceniu na siebie uwagi podczas rekrutacji, ale też na przedstawienie potencjalnemu pracodawcy swoich mocnych stron, jeśli nie posiada się dużo doświadczenia zawodowego lub zmienia branżę. W tym przypadku kandydat może wyjaśnić pracodawcy, że zmiana branży nie jest przypadkowa, a na przykład wziąć się z wieloletniej pasji do tego typu działań czy mocnych stronach osoowości, które pozwolą mu realizować się na oferowanym stanowisku. Napisanie listu motywacyjnego jest również wskazane, jeśli mieliśmy dłuższą przerwę od pracy zawodowej – może pomóc w przekonaniu potencjalnego pracodawcy, że pomimo tak długiego czasu nadal jesteśmy dobrzy w tym, czym zajmowaliśmy się przed nią i że posiadane umiejętności przydadzą się podczas pracy na tym stanowisku. Jest to także dobra decyzja w przypadku zmiany miejsca zamieszkania – pomoże w przekonaniu rekrutera, że pomimo braku obywatelstwa jesteśmy specjalistą, którego warto mieć w zespole. List motywacyjny powinny napisać także osoby ubiegające się o niższe stanowisko, niż dotychczas – taka decyzja może być niezrozumiała dla pracodawcy, dlatego też warto ją uargumentować. Na przykład, jeśli dotychczas zajmowaliśmy stanowiska kierownicze, ale z przyczyn zdrowotnych (jak chociażby przebyty zawał serca), ubiegamy się o niższe, mniej stresujące stanowisko, które pomoże nam zatroszczyć się o zdrowie.

Jakie możliwości niesie ze sobą napisanie listu motywacyjnego ?

Dobrze skonstruowany list motywacyjny pozwala na lepsze poznanie kandydata na oferowane stanowisko. Dzięki niemu pracodawca wie, jakie sukcesy zawodowe odniósł kandydat, jakie motywy kierują nim do rozpoczęcia pracy w jego firmie oraz jakie cele zawodowe sobie wyznaczył. List motywacyjny w żadnym przypadku nie powinien być kopią CV, a jego uzupełnieniem – powinieneś w nim zawrzeć informacje, które obszernie wyjaśniają, jakie masz cele zawodowe, co chcesz osiągnąć na wybranym stanowisku, dlaczego pracodawca powinien wybrać właśnie ciebie, dlaczego chcesz pracować w tej konkretnej firmie, gdzie znalazłeś ofertę, a także, jakie są Twoje mocne strony i jak mogą przyczynić się do rozwoju firmy, w której chcesz zacząć pracować.

Jak napisać dobry list motywacyjny – Wskazówki

Pisząc list motywacyjny warto go spersonalizować. Pracodawca niejednokrotnie widział wiele podobnych do siebie listów motywacyjnych, które wyglądały wręcz szablonowo i sztywno, a czasami wręcz nudnie. Dlatego warto przygotować list motywacyjny w taki sposób, aby zaciekawić rekrutera, co będzie gwarantowało, że przeczyta on Twój list w całości. Koniecznie poinformuj, skąd dowiedziałeś się o ofercie i dlaczego akurat zależy Ci na pracy w tej firmie. Uzasadnij, dlaczego warto wybrać akurat Ciebie – warte wzmianki będą tutaj twarde fakty, najlepiej poparte liczbami lub udokumentowane certyfikatem czy referencjami. Na koniec zakończ swój list motywacyjny profesjonalnie – zamiast kopiować napisz kilka słów o soie, pozwól poznać się jako nie tylko wartościowego pracownika, ale ciekawego człowieka.