Czyj to numer - wyszukaj informacje o numerze

Czyj to numer telefonu
Sprawdź kto do mnie dzwonił

Nieznany numer telefonu

Na pewno wiele razy zdarzyło Ci się, że na ekranie swojego telefonu widziałeś połączenia od nieznanego numeru. Jeśli w tym czasie miałeś pod ręką komputer, bez problemu mogłeś sprawdzić czy połączenie to jest bezpieczne, groźne czy neutralne. Zawsze możemy wyjść z założenia, że obcych numerów nie powinno się odbierać, jednak co jeśli dzwoni kurier, sklep internetowy, urząd, znajomy, który zgubił telefon i potrzebuje pomocy? Niestety ciężko stwierdzić, czy to ważny telefon czy kolejna oferta, z której nie skorzystamy. Co zrobić w przypadku, gdy nie możesz sprawdzić danego numeru w Internecie? Niestety współcześnie coraz częściej spotykamy się z telefonicznymi oszustwami, dlatego warto zachować ostrożność , gdy dzwoni nieznany numer telefonu. Największy odsetek nieznanych numerów to telemarketerzy, którzy potrafią wydzwaniać po kilka razy dziennie, jeśli nie odbieramy telefonu. Tacy natrętni ludzie rzadko kiedy reagują na słowa „dziękuję, ale nie jestem zainteresowany”.

Jak sprawdzić kto do mnie dzwonił

Gdy odbierzemy telefon od telemarketera, wpakowaliśmy się w pułapkę, ponieważ wtedy nasz numer zostaje zweryfikowany i zapisany jako aktywny i czynny. Jest to wartościową informacją dla każdej osoby, pracującej w branży telemarketingowej. Wtedy możemy być pewni, że telefony nie ustaną – skoro nasz numer jest aktualny i odbieramy niezidentyfikowane połączenia, telemarketerzy nie przepuszczą takiej okazji i będą nas bombardować różnymi ofertami. Mamy jednak szansę pozbyć się natarczywych sprzedawców. Jako właściciel danego numeru telefonu posiadamy prawo do zrezygnowania z rozmowy o charakterze marketingowym i możemy domagać się usunięcia swojego numeru z bazy danych. Dzięki temu nie będziemy więcej otrzymywać niepożądanych ofert handlowych od wybranej firmy. Poza tym możemy również poprosić o pomoc specjalistów, zajmujących się usuwaniem numerów z baz telemarketingowych. Taka usługa jest płatna, ale przynajmniej mamy pewność, że nie będziemy prześladowani przez operatorów sieci komórkowych, sprzedawców kompletów patelni czy pościeli wełnianych.

Czyj to numer telefonu komórkowego lub stacjonarnego

Jednak może się też zdarzyć, że właścicielem nieznanego numeru jest ktoś z rodziny czy znajomych, których numeru nie posiadamy i dzwoni do nas w istotnej sprawie. Znajome osoby mogą dzwonić z obcych numerów również wtedy, gdy zgubią swój telefon, a potrzebują się pilnie z nami skontaktować. Rozwiązaniem może być odpowiednia informacja na poczcie głosowej, np. „Nie mogę rozmawiać, proszę o wiadomość”. Jeśli to pilne, to druga strona napisze nam smsa, dzięki któremu dowiemy się o co chodzi. Jeśli nie chcemy się nagrywać na poczcie, możemy po prostu sami napisać smsa pod dany numer z pytaniem kto to i w jakiej sprawie dzwonił. Mając jednak dostęp do komputera łatwo możemy sprawdzić dany numer, wpisując go w wyszukiwarkę. Wyświetlą nam się informacje takie jak sieć oraz opinie o numerze. Jeśli numer należy do jakiejś firmy, to taka informacja będzie widniała na stronie. Wtedy prawdopodobnie dana firma dzwoni z ofertą. Dzięki temu łatwiej nam będzie podjąć decyzję, czy odebrać telefon czy nie. Sprawdź na czyj to numer telefonu